·

Pierwszy organizacyjny sukces Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego

Po ponad półrocznych staraniach Polski Związek Ju-Jitsu Sportowego  o możliwość reprezentowania Polskiego środowiska Ju-Jitsu w Polsce jak i za granicą, osiągnęliśmy pierwszy sukces .

 Otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu dokumenty, pozwalające udokumentować w JJIF i JJEU, że mamy prawo jako Związek Sportowy być reprezentantem polskiego Ju-Jitsu na świecie.

 Ponadto 10.02.2023 Polski Związek Ju-Jitsu, zrezygnował oficjalnie z członkostwa w JJIF i JJEU co ostatecznie pieczętuje akceptację aplikacji o przyjęcie Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego jako pełnoprawnego członka do struktur światowych JJIF oraz europejskich JJEU .

W związku z powyższym , Zarząd PZJJS podjął starania, o możliwość startu  zawodników, jako reprezentantów Polski, na Mistrzostwach Europy Juniorów U16,U18,U21 w Verquin, Francja, w dniach 09.03-12.03.2023.

Działania te zakończyły się sukcesem i na dzień dzisiejszy (termin zgłaszania do tej imprezy mija 20.02.2023)  11 zawodników z najwyższych miejsc z rankingu PZJJS, zostało zgłoszonych na te zawody.

Udział w Mistrzostwach Europy Juniorów U16,U18,U21 jest na koszt własny, ale mamy nadzieję że wyniki sportowe i działania Zarządu Związku, doprowadza do funkcjonowania kadr narodowych na zasadach wsparcia finansowego  ze strony Ministerstwa Sportu  wszystkich dyscyplin Ju-Jitsu (Fighting ,Ne-waza , Ne-waza No Gi , Duo -system , Duo-show , Contact Ju-Jitsu )

Zapraszamy wszystkie kluby do złożenia akcesu przynależności do  Polski Związek Ju-Jitsu Sportowego 

Dokumentu niezbędne do złożenia aplikacji na członka PZJJS do pobrania na stronie https://jjsport.pl/dokumenty-do-pobrania 

Zarząd Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego