·

Otwarte Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu Sportowe Katowice 26.11.2022r.

W dniu 26.11.2022  na Hali Sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 w Katowicach ul. Mikołowska 131, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu Sportowym.

Organizator ROAN Fight Club Katowice pod patronatem Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego.

Przedstawiając zawody pod względem statystycznym; na 8 polach walki stoczono 970 pojedynków

– Startujących zawodników 783

– Liczba klubów uczestniczących 72

– rozegrane konkurencje FIGHTING, FIGHTING BEZ I FAZY, NE-WAZA, NE-WAZA NO GI, DUO-SYSTEM

Klasyfikacja medalowa

I MIEJSCE  ROAN FIGHT CLUB MYSŁOWICE 15 złotych / 15 srebrnych/ 6 brązowych

II MIEJSCE GRAPPLING KRAKÓW  12 złotych / 10 srebrnych/ 11 brązowych

III MIEJSCE SATORI JAWORZNO    12 złotych / 10 srebrnych/ 6 brązowych

Równolegle z Mistrzostwami Polski został rozegrany Turniej Młodych Mistrzów dla najmłodszych adeptów Ju-Jitsu, w którym uczestniczyło 142 zawodników z 22 klubów gdzie stoczono 187 pojedynków.

Dziękujemy wszystkim sędziom a w szczególności sędziemu głównemu  Panu Jackowi  Bańczykowi za profesjonalizm i rzetelne wykonanie powierzonych obowiązków, całej obsłudze technicznej, opiece medycznej czyli firmie Life-Ratownictwo Medyczne i Pielęgniarstwo oraz wszystkim osobom, które włożyły trud by zawody były na najwyższym poziomie sportowym.

Specjalne podziękowania dla Firmy GROUND GAME SPORTSWEAR, która ufundowała nagrody w postaci Voucherów, dla zwycięzców kategorii oraz drużyny, która zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Podczas uroczystego otwarcia został przedstawiony skład Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego: 

Zieliński Roman – Prezes Zarządu                    

Zaszczudłowicz Magdalena – Sekretarz Generalny                                                                           Piechota Mirosława – Wice Prezes ds. Organizacyjnych                                                     

Filus Andrzej – Wice Prezes ds. Szkoleniowych                                                  

Zakolski Tomasz – Wice Prezes ds. Sportowych                                                   

Koch Jarosław – Członek Zarządu

Biały Zbigniew – Członek Zarządu

Celem  Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego jest uzyskanie statutu Polskiego Związku Sportowego który pozwoli na powrót na listę sportów uznawanych przez Ministerstwo Sportu, usystematyzowanie systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, regulacja systemu nadawania stopni uczniowskich i mistrzowskich oraz szkolenia trenerów , instruktorów , sędziów.

Dziękujemy zawodnikom, trenerom, opiekunom za zaufanie i uczestnictwo w zawodach. Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu Sportowym to pierwszy etap do powołania reprezentacji Polski w Ju-Jitsu Sportowym, która w roku 2023 będzie miała prawo do startu w zawodach międzynarodowych pod egidą JJIF oraz Europejskiej Federacji Ju-Jitsu, niezależnie od źródła finansowania przez kluby lub źródła zewnętrzne. Kolejnym etapem eliminacyjnym będzie turniej Otwarte Mistrzostwa Śląska które odbędą się 15.01.2023 w Mysłowicach .

Prezes Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego

Roman Zieliński