Co to jest PLAN TRENINGOWY?

Plan treningowy obejmuje wiele różnych PROGRAMÓW TRENINGOWYCH ujętych w jeden spójny PLAN TRENINGOWY.
Jest opracowywany zazwyczaj w porozumieniu ze wszystkimi trenerami danego zawodnika (lub drużyny). Dlaczego? Dlatego, że nie może istnieć kompleksowy PLAN TRENINGOWY zawierający tylko treningi przygotowania ogólnego (motorycznego), a nie uwzględniający pozostałych treningów zawodnika np. na korcie tenisowym.
PLAN TRENINGOWY musi zawierać wszystkie treningi z zakresu cech motorycznych (wytrzymałości, siły, szybkości, koordynacji, zwinności itd.) jak też treningi specjalistyczne (np. technika / taktyka konkretnie uprawianej przez zawodnika dyscypliny sportu).
Taki PLAN TRENINGOWY jest opracowywany dla dłuższych okresów pracy zawodnika, zazwyczaj na 6, 12 miesięcy, ale również na 4-letnie "okresy olimpijskie".
Niezmiernie ważnym elementem realizacji PLANU TRENINGOWEGO jest jego monitorowanie i analizowanie. Monitoring treningu to systematyczna rejestracja relizowanych jednostek treningowych pokazująca intensywność, objętość i obciążenie danego treningu. Pozwala to sprawdzać zgodność realizowanych treningów z tymi, które były zaplanowane w PLANIE TRENINGOWYM. Na tej podstawie możemy dokonywać analizy PLANU TRENINGOWEGO oraz wprowadzać konieczne zmiany.

W tej chwili współpracuję w ten sposób zarówno z zawodnikami trenujacymi dyscypliny indywidualne (m.in.tenis, badminton) jak też z całymi drużynami.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny.
Koszty takiej współpracy są określane indywidualnie.

Zapraszam do współpracy!